2.75" Combo Lift Kit - Zone Offroad ZONC1257
SKU:
ZONC1257
UPC:
More financing options at checkout!
More financing options available at checkout!
We offer these options and more when choosing your payment method during checkout.
  • Katapult
    Get approved
    No credit required*
  • PayPal
    Pay Later options
    now available
    Pay over time with no late fees*
  • Afterpay
    Buy now
    Pay later with AfterPay
Promotion Eligible
Eligible For In Cart Promotions
Free Shipping Eligible
Minimum Purchase Required
SKU:
ZONC1257
UPC:
Combo kits offer the best bang for the buck by combining a front leveling kit with a small body lift to offer clearance for larger tires while maintaining factory ride quality and handling characteristics. This 2.75" combo kit for the Colorado/Canyon combines a 1.25" strut spacers with a 1.5" body lift and bumper brackets to allow clearance for 33" tires.
Features:
  • 2.75" Combo kit - Includes: 1.25" Leveling Kit (C1121) & 1.5" Body Lift (C9157)